Dieta Fultona – efekty, opinie

Każdy, kto decyduje się na dietę odchudzająca, pragnie, aby ta w szybkim czasie przyniosła spodziewane rezultaty. Jednak czy utrata kilogramów w kilka tygodni jest w ogóle możliwa? Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem na odchudzanie jest stosowanie diety Fultona. Jej założenia zaskakują i szokują. Niemniej jednak okazuje się, że dieta jest niezwykle skuteczna. W jaki sposób komponować posiłki, żeby w krótkim czasie zrzucić zbędne kilogramy? O czym jeszcze trzeba wiedzieć przed zastosowaniem diety Fultona?

dieta fultona

Zaskakujące efekty diety OMG

W zależności od tego ile chcemy schudnąć możemy zdecydować się na jeden z trzech wariantów diety. Najbardziej rygorystyczna wersja pozwala zrzucić nawet 9 kilogramów w przeciągu zaledwie 6. tygodni. Z kolei, jej najmniej wymagająca odmiana gwarantuje spadek wagi o 4,5 kilograma. Dzięki zmianie dotychczasowych nawyków żywieniowych, pobędziemy się nieestetycznej oponki i za dużych bioder. Dodatkowym skutkiem odchudzania będzie także zanik cellulitu. Co więcej, stosowanie diety Fultona poprawia wygląd włosów i skóry, a także poprawia stan paznokci. Kompleksowe i skuteczne działanie, sprawia, że dieta staje się coraz bardziej popularna.

Zasady odchudzania według Fultona

Dieta Fultona to całkowita zmiana trybu życia. Żeby schudnąć konieczna jest między innymi aktywność fizyczna, a także wypijanie niesłodzonej kawy. Jakie zasady należy wprowadzić w życie codzienne, aby móc osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

Kąpiel w zimnej wodzie

Poranna kąpiel to najlepszy sposób na porządne rozbudzenie. Kto pomyślał, że może sprzyjać odchudzaniu? Podczas stosowania diety Fultona, niezbędne okazuje się zażywanie kąpieli zaraz po wstaniu z łózka. W dodatku, należy zadbać, żeby woda w wannie była zimna, tak by ochłodziła temperaturę naszego ciała. Dlaczego to takie ważne? Jak wiadomo, głównym winowajcą nadwagi jest nieprawidłowy metabolizm. Utrata ciepła przyspiesza go nawet na kilkanaście godzin, przez co jesteśmy w stanie schudnąć. Co więcej, poranna kąpiel w wodzie o temperaturze od 15 do 20 stopni Celsjusza przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Kawa na pusty żołądek

Ta zasada z pewnością spodoba się fanom czarnej kawy. Dieta Fultona wymaga wypijania sporej ilości tego aromatycznego napoju. Pierwszą filiżankę należy wypić rano - bezpośrednio po odbyciu kąpieli. Bardzo ważne jest, żeby do kawy nie dodawać mleka, cukru i innych słodzików, które sprzyjają przybieraniu na wadze. W jaki sposób napój ma pomóc w odchudzaniu? Picie kawy na pusty żołądek wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

dieta fultona kawa

Brak śniadań

Wydaje się, że to co najmniej dziwne. Przecież dietetycy i inny specjaliści powtarzają, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Aczkolwiek, według Fultona poranne posiłki hamują zrzucanie zbędnych kilogramów. Unikanie śniadań powoduje, że organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową z okolic brzucha i bioder, przez co waga sukcesywnie maleje. Osoby, które nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez zjedzenia sałatki czy innego ulubionego dania, mogą spożyć je dopiero po godzinie 10. Niemniej jednak, dieta będzie przynosić najlepsze efekty kiedy z pierwszym posiłkiem poczekają do południa.

Poranna aktywność fizyczna

Rzadko kiedy diety odchudzające przynoszą efekty u osób, które w ogóle się nie ruszają. Według Fultona, żeby móc powrócić do dawnej sylwetki, wysiłek fizyczny jest konieczny. W zależności od stopnia intensywności odchudzania, należy ćwiczyć co najmniej godzinę dziennie. Bez znaczenia, czy będą to treningi na siłowni, bieganie, czy fitness. Ważne, aby ćwiczyć intensywnie i zawsze o wyznaczonych porach. Aktywny tryb życia przyśpiesza trawienie oraz spalanie kalorii. Warto dodać, że uprawianie sportu pozytywnie wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale także na samopoczucie

Jak powinien wyglądać jadłospis?

Dieta Fultona to przepisy, które nie wymagają od nas dużych umiejętności. Przygotowanie warzyw oraz dań mięsnych jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. O czym należ pamiętać podczas układania jadłospisu?

dieta fultona przepisy
 • Każdy posiłek powinien zawierać tłuszcze bogate w kwasy omega-3 i omega-6. Znajdziemy je w tłustych rybach, orzechach, oleju lnianym i rzepakowym, a także w owocach morza.
 • Białka powinny stanowić około 50% zawartości talerza. Najlepiej pod postacią morskich ryb, mięsa, produktów pochodzenia mlecznego, jajek, migdałów i innych orzechów.
 • Węglowodany pochodzące z dozwolonych warzyw muszą tworzyć drugie 50% wartości odżywczych posiłków.
 • W zależności od wariantu diety Fultona, możemy spożywać dodatkowo od 60 do 120 gram węglowodanów pochodzących z owoców i warzyw niedozwolonych.

3 stopnie intensywności odchudzania

Dieta Fultona jest niezwykle elastyczna. W zależności od tego, jak jakie chcemy osiągnąć efekty, możemy wybrać mniej, lub bardziej wymagającą formę odchudzania. Fulton opracował trzy stopnie intensywności diety. Na czym polega każda z nich i co je różni?

Wariant I - Wave

Najmniej intensywna wersja diety Fultona. Osoby, które się na nią decydują są w stanie schudnąć 4,5 kilograma w przeciągu 6. tygodni. W ciągu dnia można spożywać trzy posiłki, które łącznie nie powinny mieć więcej niż 3000 kalorii. Na talerzu musi znaleźć się 50% białka pod postacią ryb, mięsa, jajek, nabiału, soi i orzechów. Na drugie 50% składają się warzywa. Nie mniej jednak, podczas diety należy unikać buraków, ziemniaków, marchwi czy dyni. Do każdego posiłku możemy zjeść owoc, zważając na to ile zawiera węglowodanów. Dlaczego? Owoce zalicza się do źródła cukrów, których można spożywać zaledwie 120 gram dziennie (+ te pochodzące od dozwolonych warzyw). Ograniczenie węglowodanów reguluje proces produkcji insuliny, przez co zaczynamy spalać tłuszcz nagromadzony w tkankach. Zadbajmy o to, by przerwa miedzy posiłkami była maksymalnie długa. Podczas wariantu diety Wave poranna kąpiel powinna zajmować 10 minut. Pamiętajmy o tym, żeby woda była przez cały czas była zimna. Aby osiągnąć zamierzone rezultaty, w trakcie kąpieli przez pierwsze 2 minuty należy stać, a na pozostałe 8 minut usiąść.

Wariant II - Blaze

Nieco bardziej rygorystyczna wersja diety Fultona. Umożliwia utratę nawet 6,5 kilograma w trakcie 6. tygodni odchudzania. Osoby stawiające na wariant diety Blaze, podobnie jak w przypadku Wave, musza spożywać trzy posiłki dziennie. Ich wartość kaloryczna w sumie nie powinna przekraczać 3000 kalorii. Co ważne, ostatni posiłek możemy zjeść najpóźniej 2 godziny przed pójściem do łóżka. W każdym daniu powinna znaleźć się solidna porcja białek, które odpowiadają za prawidłowe odczuwanie apetytu. Na resztę posiłku mogą składać się dowolne warzywa z wykluczeniem ziemniaków, marchwi, kukurydzy, batatów i buraków. Oczywiście, w ciągu dnia możemy je jeść, ale w ograniczonych ilościach. W przypadku wariantu diety Blaze możemy spożywać maksymalnie 90 gram cukrów (oprócz tych pochodzących z dozwolonych warzyw), czyli około dwóch owoców dziennie. Także w tej wersji diety Fultona, zaraz po przebudzeniu należy wziąć 10-minutową kąpiel. Przez pierwsze 2 minuty spędzane w wannie musimy stać, później na 3 minuty powinniśmy usiąść, a na koniec położyć się. Taki rytuał pozwoli dodatkowo przyśpieszyć metabolizm.

Wariant III - Quake

To właśnie ta wersja diety Fultona przynosi najbardziej efektowne rezultaty. Decydując się na nią, możemy schudnąć aż 9 kilogramów w 6. tygodni. Niemniej jednak, wariant diety Quake wymaga niezwykłej cierpliwości i samozaparcia. Podczas tak intensywnego odchudzania możemy jeść tylko jeden owoc dziennie i to w trakcie pierwszego posiłku. Oprócz węglowodanów znajdujących się w dozwolonych warzyw, zaleca się spożywanie do 60 gram cukrów innego pochodzenia (np. kukurydza, dynia, marchewka, ziemniaki). Należy pamiętać, aby każda potrawa w jednej połowie składała się z białka, a w drugiej z węglowodanów. Taki zestaw pomoże rozpocząć proces spalania tkanki tłuszczowej. Podczas wariantu diety Quake, poranna kąpiel musi trwać 15 minut. Żeby wystarczająco obniżyć temperaturę ciała, przez pierwsze 2 minuty musimy kąpać się na stojąco, a przez kolejne 3 na siedząco. Pozostałe 10 minut spędzamy w wannie w pozycji leżącej.

Nie zapominajmy o treningu

W trakcie odchudzania aktywność fizyczna pozwala się rozluźnić i spalić kalorie. W trakcie stosowania diety Fultona, należy ćwiczyć trzy razy dziennie. Co ważne, bez znaczenia jaką formę aktywności wybieramy, ważne aby trenować regularnie i sumiennie. Ćwiczenia najlepiej wykonywać przed posiłkami, tak aby spalić jak najwięcej nagromadzonego tłuszczu. Po aktywności warto odczekać z jedzeniem co najmniej 15 minut. W zależności od stopnia intensywności odchudzania, pojedyncze treningi powinny trwać od 15 do 45 minut.

 • Wariant I
  • Trening nr 1 : 30 minut
  • Trening nr 2 : 15 minut
  • Trening nr 3 : 15 minut
 • Wariant II
  • Trening nr 1 : 45 minut
  • Trening nr 2 : 15 minut
  • Trening nr 3 : 15 minut
 • Wariant III
  • Trening nr 1 : 45 minut
  • Trening nr 2 : 30 minut
  • Trening nr 3 : 15 minut

Dieta Fultona – opinie

Według wielu specjalistów, dieta Fultona już niedługo będzie popularna bardziej, niż dieta Dukana. Nic dziwnego, założenia Fultona pozwalają na niezwykle szybką utratę zbędnych kilogramów. Wielu zagranicznych aktorów czy celebrytów potwierdza, że ich nienaganna sylwetka jest rezultatem odchudzania, opartego o zasady diety OMG. Niemniej jednak, lekarze zwracają uwagę na to, iż intensywny tryb życia i mało zróżnicowany jadłospis może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Picie sporych ilości czarnej kawy to zły pomysł dla osób z chorobami układu krążenia i zaburzeniami rytmu serca. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mający problem z prawidłowym funkcjonowaniem jelit nie powinny decydować się na zmianę jadłospisu. Co więcej, lekarze zabraniają odchudzania w przypadku kobiet w ciąży oraz osób niepełnoletnich.

dieta fultona opinie